Antivirové programy

 

ZÁKLADNÍ DEFINICE

Antivirový program sleduje všechny nejpodstatnější vstupní/výstupní místa, kterými by viry mohly do počítačového systému proniknout. Pokud jde o viry samotné můžeme říci, že se jedná o nežádoucí a ve většině případů škodící kód, který se cíleně šíří.

ROZDĚLENÍ

Antivirové programy můžeme rozdělit například takto:

  • On-demand skenery - spouštějí se přes rozhraní OS DOS a jsou určeny pro případ, že systém není z důvodu poškození schopen nastartovat běžným způsobem.
  • Jednoúčelové antiviry - jde o antivirové programy, které jsou zaměřeny na detekci, popřípadě i odstranění jednoho konkrétního viru, popřípadě menší skupiny virů. Tyto antiviry vznikají většinou k likvidaci rozšířeného viru v dané době.
  • Antivirové systémy - jde o komplexní antivirové řešení, které má za úkol ochránit váš počítač před červy šířící se poštou, škodlivými skripty případně zabránit stažení infikovaných souborů. Komplexní nástroj může mít ve výbavě firewall a další specializované nástroje. Proto je tady antivirové centrum, které Vám pomůže zorientovat se v široké nabídce antivirových řešení.

Virová encyklopedie - Vám pomůže najít informace o viru podle jeho jména.

PRINCIPY A FUNKCE

Antivirový program vyhledává a kontroluje data na základě virové databáze. V dnešní době vznikají nové viry a jejich mutace, tak rychle, že výrobce musí na tuto situaci reagovat 24 hodin denně. Tato virová databáze je tedy průběžně aktualizována a je k dispozici uživatelům ke stažení, což se většinou děje automaticky stažením z internetu.

Antivirové programy dnes všechna data, ke kterým přistupujeme, kontrolují na pozadí. Tuto činnost většinou nezaregistrujeme, pokud je antivirový skener dostatečně rychlý a samozřejmě pokud soubory neobsahují virus. Antiviry nabízejí také funkci skenování souborů na vyžádání uživatele s nastavitelnou úrovní analýzy souborů.

Antivirový program dnes už není jednoúčelovou "černou skřínkou", která hlídá, co si nakopírujete z diskety do počítače. Dnešní komplexní řešení musí čelit rozmanitým nástrahám, která jsou bohužel součástí dnešního světa. Rádi Vám s výběrem poradíme a nezapomeňte, že obezřetný musí být nejen antivirový program, ale také sám uživatel.

 

Nejvýznamnější hráči na bojovém poli proti virům:

 

Eset

Bezpečnější internetové bankovnictví a nákupy
Produkt šifruje komunikaci mezi klávesnicí a prohlížečem, aby specifický malware (keylogger) nemohl získat a zneužít vaše citlivá data.
 
Kontrola nad webkamerou a routerem
O neoprávněném používání webkamery budete vždy vědět. Zároveň si můžete zkontrolovat zabezpečení routeru a seznam připojených zařízení.
 
Bezpečně uložená hesla a šifrování dat
Pro maximální zabezpečení vašich dat můžete šifrovat soubory a výměnná média. S bezpečností hesel vám pomůže správce hesel.
 
Moderní technologie
Jádrem produktu je oceňovaná technologie detekce ESET NOD32, která nově obsahuje i ochranu před útoky pomocí skriptů.
 
Pomoc při ztrátě zařízení
V případě ztráty můžete své zařízení lokalizovat, poslat zprávu nálezci, sledovat aktivitu a snímky z kamer nebo počítač úplně zablokovat či vymazat.
 
Zákaznická podpora v češtině
Se zakoupenou licencí máte nárok na obchodní i technickou podporu v češtině zdarma.

 

Avast

 

Navenek vypadá jednoduše, ale uvnitř je vskutku rafinovaný

Avast Free Antivirus díky ochraně v reálném čase, inteligentní detekci hrozeb a rozšířenému zabezpečení sítě, hesel a prohlížeče chrání lépe než konkurence. Snadno se instaluje a používá – ostatní bezplatné antiviry mu nedokáží konkurovat.

OCHRANA VAŠEHO POČÍTAČE - Stáhnout  

Blokuje malware, spyware, ransomware, phishing – vaše ochrana nové generace před kybernetickými hrozbami.
Behaviorální štít
Zastaví podezřelou činnost ihned po zahájení – vaše ochrana před novými a neznámými hrozbami.
Celkový test
Detekuje nebezpečná nastavení a hesla, zastaralé aplikace a podezřelé doplňky – vaše ochrana před chybami zabezpečení.
Inspektor Wi-Fi
Automaticky vyhledá slabá místa a odhalí nevítané návštěvníky – váš strážce domácí Wi-Fi sítě.
Čištění prohlížečů
Odstraní nežádoucí panely nástrojů a doplňky, které ohrožují ochranu soukromí – váš nástroj na odstranění bloatwaru z prohlížeče.
Herní režim
Zablokuje oznámení během hraní – váš nejcennější spoluhráč.
CyberCapture
Automaticky analyzuje podezřelé soubory a vyléčí vše, co představuje hrozbu – váš osobní kybernetický lékař.
Umožňuje správu všech vašich účtů pomocí jediného bezpečného hesla– váš důvěryhodný a spolehlivý strážce klíčů.

Efektivní zabezpečení pro firmy

Soustřeďte se na své podnikání a zabezpečení vašich zařízení nechte na nás. Nabízíme místní i cloudová řešení a vaší firmě se dokonale přizpůsobíme. Na velikosti vaší sítě ani typu používaných zařízeních nezáleží.

 

AVG

 

Nevystopovatelná, nenapadnutelná a neprolomitelná Secure VPN

256bitové šifrování na bankovní úrovni vás ochrání v každé veřejné Wi-Fi síti. Veškeré vaše online aktivity a soukromí chráníme před hackery, vlezlými sousedy i zvědavými organizacemi. A navíc dokážete obejít geografická omezení a získat přístup k vašemu oblíbenému webovému obsahu.

Bezpečnost vaší firmy
Poskytněte své malé či střední firmě potřebné zabezpečení. Naše produkty Business Edition obsahují vše potřebné pro zabezpečení vaší firmy před kybernetickými hrozbami – antivirus, ochranu před spywarem či zabezpečení datových přenosů a souborového serveru.
 
Internet Security ochrání vaše data a soukromí
Ochráníme vaše data i soukromí. Naše nové funkce Ochrana webové kamery a Ochrana před ransomwarem zajistí, že nikdo nebude moci používat vaši integrovanou kameru nebo měnit vaše soubory, aniž byste mu to dovolili.
 

STÁHNOUT ZDARMA