Bezpečnost

 

Antivirové řešení

Základem bezpečnosti je na každém PC aktualizovaný antivir. Ideálním řešením pro firmy je antivirové řešení s centrální správou, kde na jednom místě vidíte stav antivirů, jejich modulů a čerstvost databází. Díky tomu udržíte bezpečnost vaší sítě před 95% virů.

Firewall

Základním kamenem každé počítačové sítě je firewall. Ten nejen, že dokáže nabídnout základní služby ochrany před průniky do vaší sítě, ale dnešní firewally vám dokáží nabídnout i antivirovou ochranu před ransomware, který dnes představuje díky šifrování dokumentů po celé síti obrovské riziko. Ve spojení s IDP a Anti-Spamem podstatně snížíte riziko ztráty vašich dat. Nedílnou součástí dnešních firewallů bývá i kontent filtering, kde můžete omezit přístup na konkrétní, nebo tématicky zaměřené stránky.

Šifrování dat

Systém zabraňující neoprávněné manipulaci s daty, jejich možnému zcizení nebo modifikaci. Používá se k ochraně uložených dat na diskových úložištích, přenosných médiích a při komunikaci prostřednictvím nedůvěryhodných sítí. Zejména jsou to systémy pro online šifrování disků, částí souborových systémů, elektronické pošty, symetrického a asymetrického šifrování datových toků – VPN.

Zálohování

Pravidelné zálohování dat by mělo být nedílnou součástí každé podnikové sítě. Zálohy chrání vaše data nejen před chybou hardwaru, ale výrazně napomáhají bezpečnosti. Při správném nastavení přístupových práv ve vaší síti, dokáží vaše data zabezpečit před kryptoviry, před poruchou hardwaru, ale i lidskou chybou, vám data někdo omylem smaže.

VPN

Pod tajuplnou zkratkou VPN se skrývá, dnes ještě ne úplně rozšířené řešení, přístupu do podnikové sítě. Pomocí jednoduché aplikace v počítači se tak můžete připojit k vám do podniku a počítač se tváří, jako kdyby jste seděli v kanceláři. Máte přístup na sdílené disky, tiskárny, jednoduše všude tam kde jste z kanceláře zvyklí. Veškerá komunikace po internetu probíhá šifrovaně, takže nemusíte mít obavy, že by vás někdo odposlouchával.